אין אונות ושינויים הורמונליים בגיל המעבר

גיל המעבר הוא הפרק בחיי האדם בו הגוף מתאים את עצמו לשינויים הפיזיים והנפשיים. זהו תהליך טבעי שבמהלכו האדם המתבגר מתפתח ומתכונן לתפקד כחבר מבוגר בקהילה. במהלך התהליך, ישנם שינויים פיזיים, נוירולוגיים, ונפשיים שקורים, כולל שינויים הורמונליים.

המונח “הורמונלי” מתאר את המערכת הפיזיולוגית המפעילה את ההורמונים בגוף. הורמונים הם חומרים כימיים שמיוצרים על ידי בלוטות שונות בגוף כולל בלוטת יותרת המוח. הם משחקים תפקיד מרכזי בתחומים רבים של התפתחות פיזיולוגית ונפשית, כולל גדילה והתפתחות.

באופן כללי, הורמונים משחקים תפקיד חשוב בפיתוח ותחזוקת המערכות הפיזיולוגיות של הגוף. תפקידם בחיי האדם משתנה עם הגיל, והם אחראיים גם על מספר שינויים המתרחשים במהלך גיל המעבר.

הורמונליות בגיל המעבר

הורמונליות היא תכונה כללית של גיל המעבר שמתארת את השינויים ההורמונליים הטבעיים של הגוף המתרחשים במהלך התהליך הזה. השינויים ההורמונליים הם אחד התכונות המפורסמות והמובהקות של גיל המעבר.

השינויים הורמונליים בגיל המעבר נובעים מהורמונים כגון אסטרוגן, פרוגסטרון וטסטוסטרון. הם משפיעים על תפקוד הגוף, הפונקציות הפיזיולוגיות והמוח. שינויים הורמונליים בגיל המעבר יכולים להפיק תוצאות רצויות במהלך התהליך הזה.

במהלך גיל המעבר, ישנם שינויים בהורמונים שמשפיעים על המערכת הפיזיולוגית של הגוף. למשל, נשים יכולות לחוות שינויים ברמות ההורמונים שלהן עם הגיל, וזה יכול לגרום להן לחוות סימפטומים כמו הפרעות בדימום, אי נוחות ודלקות.

סימפטומים פיזיים בגיל המעבר בקרב גברים

גיל המעבר אצל גברים נקרא גם “אנדרופאוזה” ומתחיל בדרך כלל בסביבות גיל 50. בעוד שהשינוי ההורמונלי אצל נשים נמשך כחמש שנים, תקופה זו יכולה להימשך עד 20 שנה אצל גברים. במאמר זה נראה כיצד ניתן לטפל בתסמינים העיקריים: בעיות זיקפה ואימפוטנציה, חשק מיני נמוך, ערמונית מוגדלת, עייפות, התקרחות, נשירת שיער ועוד.

הגורמים לאנדרופאוזה

אנדרופאוזה נגרמת כתוצאה מירידה ברמות הורמון האנדרוגנים: מדי שנה יורדת רמת ההורמון הגברי טסטוסטרון ב-1.6%. הירידה ברמות ההורמונים היא תוצאה של ירידה בכמות ובייצור תאי הליידיג הנמצאים באשכים ואחראים על ייצור הורמון הטסטוסטרון. בדיקות רמת הטסטוסטרון מראות שכ-20% מכלל הגברים מעל גיל 55 סובלים מהיפוגונדיזם – רמות נמוכות של טסטוסטרון. מחקר קליני של רמות הורמונים שמישות ביולוגית מראה שמחצית מכלל הגברים מעל גיל 55 סובלים מהתופעה.

תסמינים לשינויים הורמונליים בגיל המעבר (אצל גברים):

כאשר רמת הטסטוסטרון בדם מתחילה לרדת, סימני הגבריות מתחילים לדעוך וכיום העיסוק בסביבות גיל העמידה הוא התהליך הפיזיולוגי המתרחש בגוף האדם בגיל זה ומדובר בשינוי הורמונלי ושינויים נוספים המתרחשים באים לידי ביטוי. עצמו בתופעות פיזיקליות שונות:

  • אימפוטנציה (אין אונות)
  • ירידה בתפקוד ובחשק המיני
  • נשירת שיער / צמיחת שיער מוגברת
  • ערמונית מוגדלת
  • ירידה באנרגיה ועייפות
  • פציעות וכאבי שרירים

טיפול בבעיות חשק מיני בגיר המעבר

הטיפולים הרפואיים הנוגעים לוויסות ההורמונים בגוך מבוצעים רק על פי מרשם רפואי ולאחר בדיקות אבחון.

טיפול לשיקום החשק המיני כולל תכשירים הורמונליים להזרקה תוך ורידית, תכשירים להשתלה תת עורית ומדבקות באזור שק האשכים.

הפרעות זיקפה מטופלות גם באמצעות תרופות להפרעות זיקפה (ויאגרה, סיאליס ולוויטרה וכמובן קמגרה). ואם תרופות לבדן לא עוזרות, ניתן לשלב טיפול הורמונלי עם טסטוסטרון אנדקנואט, שפותח גם הוא לטיפול באין-אונות.

פוסטים נוספים בשבילך:

דוגי סטייל

קמגרה סוטרה: תנוחת הדוגי-סטייל

תנוחת דוגי סטייל – מדריך מקיף תנוחת דוגי (מאנגלית: Doggy Style; תנוחת כלב) היא אחת התנוחות הקלאסיות והפופולריות ביותר במין. אך מהם בדיוק היתרונות והחסרונות של

גורמים ופתרונות טבעיים לאין אונות

סוגיית הליבידו הנמוך חשק מיני נמוך, או חוסר חשק מיני, עלולים להוות מקור לתסכול ומצוקה גם ליחידים וגם לזוגות. זה יכול להשפיע על אנשים מכל

WhatsApp chat