למה צריך ויאגרה ומה צריך לדעת לפני הקנייה

ויאגרה היא אחת התרופות המפורסמות ביותר בעולם, ומאז שנכנסה לחיינו לפני כשלושים שנה עשתה מהפכה של ממש בכל מה שקשור לתופעת אין-האונות הגברית. אם בעבר היה מדובר בתופעה שמובילה לבושה ולתסכול, הרי שבזכות הוויאגרה המצב היום שונה לחלוטין. אז למה צריך ויאגרה, ומה חשוב לדעת לפני שקונים את התרופה הזאת? ננסה להסביר.

 

ויאגרה – תרופת הפלא שעשתה מהפכה

לקראת סוף שנות השמונים ותחילת שנות ה-90, החלו בחברת התרופות הבין-לאומית פייזר לנסות לפתח תרופה חדשה שיועדה להרחבת כלי דם והורדת לחץ דם. אותה תרופה, ששמה הגנרי הוא סילדנפיל, אכן הראתה יעילות לא מעטה בביצוע תפקידה המקורי – אך מלבד תפקיד זה, נסיינים גברים דיווחו שיש לה תופעת לוואי משמעותית שלא נצפתה לפני כן, כשנטילתה הובילה להיווצרות זקפה ממושכת, גם בנסיינים שסבלו ממצבי אין-אונות.

לאחר שאושרה דרך רשויות הבריאות האמריקאיות והבין-לאומיות, החלה התרופה להיות משווקת תחת השם ויאגרה, כשרוב מי שנוטל אותה כיום עושה זאת על מנת לטפל במצבי אין-אונות.

 

לפני שמבינים מה התרופה בדיוק עושה – למה צריך ויאגרה?

בשביל להבין למה צריך ויאגרה, צריך להבין קודם כל את ממדי תופעת האין-אונות הגברית. הסימפטום המרכזי של תופעה זו, שהוא חוסר יכולת להגיע למצב זקפה או חוסר יכולת לשמר מצב זה לאורך יחסי המין, הוא מצב שכ-75% מכלל הגברים יסבלו ממנה בשלב כזה או אחר של חייהם.

אחוז נמוך יותר, אך עדיין אחוז לא מבוטל כלל וכלל, סובלים ממצב של אין-אונות כללית, שמוגדר כך כשסובלים מהסימפטום הללו לשלושה חודשים לפחות. הגורמים לאין-אונות יכולים להיות רבים – החל מגורמים הקשורים לזרימת הדם לאיבר המין, דרך מחלות כרוניות כמו סוכרת, וכלה בגורמים נפשיים וחברתיים. עבור כל המצבים האלה גם יחד, הוויאגרה מהווה פתרון מצוין, שכן הפעולה שלה מסייעת במצבים רבים של אין אונות, שנגרמים על רקע גורמים רבים.

 

כיצד עובדת הוויאגרה ולמי היא מתאימה

לאחר שהבנו למה צריך ויאגרה, צריך להבין מה היא בדיוק עושה. ויאגרה היא תרופה שפעולתה המקורית הייתה כאמור להרחיב כלי דם באמצעות הרפיית השריר החלק במעטפת כלי הדם, פעולה שהיא משיגה באמצעות עיכוב של אנזים בשם PDE5. פעולה התרופה באיבר המין מושגת בשל העובדה שהזקפה עצמה היא תופעה שמתרחשת בשל זרימת דם מוגברת לאיבר המין במצבי גירוי מיני, וכלי הדם המובילים לאיבר המין רגישים במיוחד לפעולת האנזים המעוכב על ידי התרופה.

כך, נטילתה מובילה לזקפה במצבי גירוי מיני, החל מחצי שעה לאחר נטילתה ועד כ-12 שעות לאחר מכן. התרופה מתאימה לגברים הסובלים מבעיות תפקוד מיני, בדרך כלל ללא קשר לגורם לאותן בעיות. חשוב לציין שבעיות אנטומיות שלא מאפשרות יצירת זקפה או שפיכה – לא נפתרות על ידי ויאגרה, וחשוב לבצע בדיקה מקיפה אצל רופא לפני תחילת לקיחתה.

 

תופעות לוואי ודברים שחשוב לדעת

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של ויאגרה הן הסמקה וכאבי ראש. מלבד זאת יתכנו סחרחורות, שינויים במערכת העיכול, פריחות, תחושת חום ותופעות אחרות – ולכן יש להיוועץ עם רופא לפני השימוש. עוד דבר שחשוב לדעת הוא ששילוב של ויאגרה עם תרופות מסוג ניטראט (ניטרופרוסיד או ניטרוגליצרין), הניתנות במצבי יתר לחץ דם מסוימים, הוא קטלני ויש ליידע על לקיחת כל אחת מהתרופות האלה במצבי אשפוז או קבלת טיפול רפואי אחר.

 

אין אונות היא לא גזרת שמיים שאין מה לעשות לגביה

בעבר, מצב של אין אונות היה מצב שמותיר את הסובל ממנו חסר אונים לחלוטין. היום, בזכות תרופות כמו ויאגרה, מדובר בתופעה ברת טיפול באופן יעיל ביותר – מה שמשפר באופן משמעותי את איכות החיים, ויכול לספק עוד שנים ארוכות של פעילות מינית בריאה ומספקת.

פוסטים נוספים בשבילך:

דוגי סטייל

קמגרה סוטרה: תנוחת הדוגי-סטייל

תנוחת דוגי סטייל – מדריך מקיף תנוחת דוגי (מאנגלית: Doggy Style; תנוחת כלב) היא אחת התנוחות הקלאסיות והפופולריות ביותר במין. אך מהם בדיוק היתרונות והחסרונות של

גורמים ופתרונות טבעיים לאין אונות

סוגיית הליבידו הנמוך חשק מיני נמוך, או חוסר חשק מיני, עלולים להוות מקור לתסכול ומצוקה גם ליחידים וגם לזוגות. זה יכול להשפיע על אנשים מכל

WhatsApp chat