Your Cart

אימפוטנציה: מה ניתן לעשות ואיזה טיפול באמת עוזר

מה גורם לאין אונות?

בעיות אימפוטנציה מתחלקות לשתי קבוצות:

1) בעיות נפשיות. 2) בעיות גופניות עקב בריאות לקויה, מצבים רפואיים מסוימים וכו’.

בעיות פיזיולוגיות שעלולות לגרום לאימפוטנציה, כמו ירידה או היעדר זקפה, מיוחסות לפגיעה במערכת כלי הדם (המע’ הוסקולרית) ולפגיעה במערכת העצבים הנוירולוגית האחראית על הזקפה. אנשים מבוגרים הסובלים מהפרעות זיקפה עלולים לחוות מצבים אלו כתוצאה ממחלת הסוכרת או בעת ההחלמה מניתוחים בבטן התחתונה.

לעיתים אין האונות נגרמת כתוצאה מנטילת תרופות ספציפיות פסיכיאטריות או תרופות ליתר לחץ דם. ראוי גם לציין שעישון ומחלות לב, גם נכללים ברשימת הגורמים לאימפוטנציה.

בעיות אימפוטנציה יכולות להתחיל אצל גברים בכל גיל, אך הן שכיחות יותר אצל גברים מבוגרים. בעיות זיקפה מופיעות מגיל 40 ומעלה, כאשר עד גיל 50 כבר יש לכ-50% מהגברים בעיות עם אימפוטנציה בדרגות שונות.

מחקרים מצאו כי לגילו של גבר יש השפעה משמעותית על הסיכון שלו לפתח אימפוטנציה. ישנם צעירים בשנות ה-20 לחייהם הסובלים מקשיים קשים בזקפה, אך מדובר במספר קטן של מקרים בלבד.

מהם הטיפולים הנפוצים ביותר לבעיות זיקפה?

הטיפולים הנפוצים והמקובלים ביותר בבעיות זיקפה כיום הן תרופות, תוספי תזונה וגם שיחות עם פסיכולוג. הטיפול הפופולרי ביותר הוא טיפול רפואי הכולל נטילת כדורים ממשפחת מעכבי האנזים pde5 כמו ויאגרה, סיאליס ולויטרה. לתרופות אלו שמות ומינונים שונים והן נלקחות לפני קיום יחסי מין. לכל כדור יש פעילות מעט שונה.

על פי מחקרים עדכניים, כ-60% מהגברים הזקוקים לטיפול בהפרעות זיקפה ימצאו הצלחה עם תכשירים לשיפור הזיקפה מסוג זה.

טיפול בהזרקה – אם הגלולה לא עובדת או הפסיקה לפעול או אסורה לחלק מהמטופלים מסיבות בריאותיות – הטיפול המומלץ הבא הוא טיפול בהזרקה. טיפול זה יעיל להפליא, כאשר כ-90% מהאנשים המשתמשים בו רואים הצלחה. טיפול רפואי זה בטוח לשימוש ואינו גורם לנזק או סיבוכים בשימוש נכון ומותאם למטופל. הטיפול כרוך בהזרקה עצמית לפין, דקות ספורות לפני קיום יחסי מין ומתבצע בהדרכת אורולוג. שני סוגי הטיפולים העיקריים לאימפוטנציה הם תרופות וזריקות. החיסרון של הטיפול הוא הצורך לקבוע תור לאורולוג, וגם כרוכה בכך רמה גבוהה יחסית של חשיפה, דבר שאינו מתאים לכל הגברים.

טיפול נוסף כולל שימוש בגלי הלם המתמקד באזור בלוטת הערמונית. הוא מיועד לגברים המעוניינים להפסיק להשתמש בגלולות היעילות עבורם, אך גורמות לתופעות לוואי שונות או מסורבלות בנטילתן. בעיקר גברים עם אינדיקטורים נוספים כמו זקפה בבוקר וזרימת דם תקינה לפין יכולים ליהנות מטיפול זה. טיפול זה אינו יעיל לרוב הגברים הסובלים מסוכרת או מבעיות זיקפה לאחר ניתוח כלשהו.

באחוז קטן מהמקרים בהם הטיפול התרופתי והזריקות נכשלו, ניתוח להשתלת תותב לפין עשוי להיות אופציה. זה כרוך בהצבה כירורגית של התקן באיבר המין שיכול לעזור להשיג ולתחזק זקפה. ניתוח זה הינו פרוצדורה בדוקה ומוכחת המתבצעת כבר למעלה מ-50 שנה. יש לו רקורד ארוך של הצלחה והוא זוכה לאמון על ידי מנתחים רבים. עם זאת, יעילות הניתוח ירדה מאוד עם כניסת הטיפול התרופתי וההזרקות.

מה צופן העתיד לטיפול בבעיות זיקפה?

עתיד הניתוח יכלול פעולות מיניאטוריות, כגון קשירת ורידים באיבר המין. זה ייעשה עם דיוק רב יותר מאי פעם. ייצור תרופות יהיה יותר יעיל ומדויק ויתמקד בין היתר בהפחתת תופעות הלוואי. זה גם ידרוש תשומת לב רבה לפרטים שכן נדרש פיקוח קפדני בכל שלב בתהליך הייצור על מנת להבטיח שהמוצר הסופי בטוח ויעיל. הזרקות ישירות לאיבר המין גם הן צפויות להשתפר הן מבחינת יעילות התכשירים והן מבחינת נגישות וקלות השימוש.

אל תעצור כאן

פוסטים נוספים בשבילך:

קמגרה ג'ל

קמגרה ללא מרשם רופא עם משלוח עד הבית

מחפשים קמגרה ללא מרשם עם משלוח עד הבית? קמגרה, התרופה שמלווה אותך לכל מקום ומשתתפת בכל החוויות המיניות שלך. קמגרה כבר סייעה לאלפי גברים ברחבי

קמגרה ג'ל

קמגרה טבעית ללא מרשם רופא

קמגרה היא רפואה טבעית ללא מרשם רופא. היא מטפלת בשתי בעיות נפוצות וצברה פופולריות בזכות הנגישות שלה. אבל איך זה עובד? מה היא קמגרה? קמגרה

קמגרה ג'ל

לפתור את הבעיות בחיי הזוגיות עם קמגרה

האם אתה חושב על דרך לפתור את הבעיות בחיי הנישואין שלך? חיי נישואים אינם קלים ולעיתים קרובות חווים בהם עליות ומורדות עקב גורמים שונים המשפיעים

WhatsApp chat