טיפים לזוגיות טובה

תוכן עניינים

רוב מערכות היחסים הטובות בין מבוגרים כוללות בדרך כלל שני אנשים שמכבדים זה את זה, יכולים לתקשר זה עם זה ויש ביניהם שוויון מבחינת זכויות, הזדמנויות ואחריות. אנשים רבים מצפים גם שמערכת היחסים שלהם עם בן הזוג שלהם תכלול אהבה, אינטימיות, יחסי מין, מחויבות, התאמה וחברות. עבור אנשים רבים, אושר גדול יותר ושביעות רצון מהחיים הם יעדי מפתח במערכות יחסים.

ברוב מערכות היחסים הבריאות, שני הצדדים מרוצים מהקשר. מערכת יחסים טובה דורשת יותר מסתם משיכה – זה דורש עבודה – ושניכם צריכים להיות מוכנים לצאת לדרך.

התחלת מערכת יחסים יכולה להניח את הבסיס להצלחה עתידית, אז שימו לב היטב לאופן שבו אתם מדברים לעצמכם ופותרים בעיות. בניית מערכת יחסים פירושה להבין איך סגנון התקשורת שלך עובד וכיצד אתה מתקשר עם השותפה שלך.

מערכת יחסים בריאה בד”כ דורשת הבעת רגשות בצורה שימושית ופרודוקטיבית. שיחה גרועה על בת הזוג שלך עם אחרים תכרסם את הכבוד שלך אליה ותגרום לך לחשוב על דברים גרועים על מערכת היחסים שלכם.

זמן ביחד וזמן לחוד

אם תיתן לבת הזוג שלך זמן ומקום בלעדיך ותלמד לקחת פסק זמן מלוח הזמנים העמוס שלך כדי לבלות עם בת הזוג שלך, מערכת היחסים הזו תהפוך חזקה יותר ומעניינת יותר. שימו את מערכת היחסים שלכם במקום הראשון ופנו זמן אחד לשני, גם אם אתם צריכים לפתוח יומן ולשריין זמן מראש כמו לפגישת עבודה.

תן למערכת היחסים שלך לגדול ולהסתגל ככל שאתה משתנה ומתפתח, אמור לה מה אתה רוצה ולמה אתה מצפה, וצור את מערכת היחסים המושלמת במקום לצפות לפרטנרית המושלמת. בנוסף, אם אתה מחפש מערכת יחסים ארוכת טווח או רוצה יותר מאשר רומן מזדמן, ספר לה זאת.

מצד שני

אם אתה ובת הזוג שלך מרגישים נמשכים זה לזה אבל גם לאחרים ואתם פתוחים למערכות יחסים לא מונוגמיות, אתה יכול לחקור את הפתיחות שלכם. בטח, זה סימן מצוין לכך אם אתם רוצים להיות ביחד כל הזמן, אבל בילוי כל הזמן שלכם ביחד (ופגיעה בעצמאות ובחיי החברה שלכם) עלול להוביל לאסון במערכת היחסים שלכם.

אנשים רבים במערכות יחסים בריאות מעדיפים לבלות יחד, אם כי כמות הזמן שאתם מבלים יחד יכולה להשתנות בהתאם לצרכים האישיים, עבודה ומחויבויות אחרות, תנאי החיים וכו’.

חשיבות הספייס

קבלת ספייס אחד מהשני ובילוי בנפרד בין אם בעולם האמיתי או מול הטלוויזיה או המחשב – זהו חלק בריא מכל מערכת יחסים, והצבת גבולות מוקדמת יכולה לעזור לטפח מערכות יחסים חיוביות, מכיוון שאם אחד מכם לא מוכן לדבוק בגבולות האלה, ייתכן שהוא לא בשל רגשית למערכת יחסים.

שמירה על הגבולות

אם בת הזוג שלך לא מכבדת את הגבולות שלך זאת יכולה להיות בעיה רצינית. בין אם מדובר על הצורך בתקשורת מכבדת או בצורך שלך בפרטיות מדי פעם – חציית גבולות בקשר יכולה לשנות את מערכת היחסים שלכם. במערכת יחסים בריאה, כדאי לתקשר את הגבולות הללו ב-100% ביטחון ולדעת שיכבדו אותם (ולהיפך). דרך מפתח נוספת לזכות בכבוד היא להתחשב בפרטיות ובגבולות של בן הזוג.

אמון הדדי

אם אתה רוצה לבנות מערכת יחסים המבוססת על אמון הדדי, הקפד לבצע פעולות בונות-אמון, כל פעם משהו קטן, ואסוף מידע על מהימנות בת הזוג. בדרך זו תוכל לבנות אמון, שהוא המפתח לבניית מערכת יחסים מאושרת ומתמשכת. זכור תמיד לבחון גם את רמת האמינות שלך. אם תשים לב ותשתדל להיות אדם שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות בקשר זוגי – זה יעזור לבנות מערכת יחסים שמתאימה לך ולשותף שלך.

במערכת יחסים בריאה

תרגישו שאתם צריכים לעשות שינויים או להקריב קורבנות עצומים על מנת שהזוגיות תפרח. הבעיה מתעוררת כאשר האושר שלנו תלוי באדם אחר, ושני הצדדים נמצאים במצב של הקרבה עצמית מתמדת. אנשים רבים מבלים כל כך הרבה זמן בחיפוש אחר ה”ניצוץ” או מרגישים שהם מצאו את ה”אחד” עד שהם שוכחים לבדוק אם מערכת היחסים שהם נמצאים בה טובה עבורם.

הסטטיסטיקה מעניינת

תתפלאו כמה אנשים בתחילת מערכת היחסים שלהם משוכנעים שהם לא בהכרח מתאימים זה לזה. חוקרים רבים חקרו מה מניע אנשים לסיים מערכות יחסים ומה מניע אותם להיות ביחד. האמת היא שלנהל מערכת יחסים מאושרת ומתמשכת זו משימה די מורכבת – בין אם מדובר על בני זוג רומנטיים, משפחה או חברים. כל בעיה שתמנע ממנה או עובדה שאינך רוצה להתמודד איתה צפויה לערער את מערכת היחסים שלך. אם הציפיות שלכם נמוכות ואתם לא מתאמצים כדי לייצר מערכת יחסים בריאה ומתפתחת, רוב הסיכויים שזאת תהיה מערכת יחסים בעייתית ומתסכלת.

 

WhatsApp chat