טיפול בבעיות בתפקוד המיני

בתור גברים, התפקוד המיני התקין שלנו – בדומה לתפקוד הפיזי הכללי – תלוי בתקינות הגוף על איבריו וחלקיו השונים. כדי שתיווצר בעיה בתפקוד המיני, לפעמים מספיק שתהיה הפרעה באחת ממערכות או מרכיבי הגוף. רוב הגברים שמתחילים לראות ירידה בכושר המיני שלהם, בדרך כלל מוצאים את עצמם מופתעים מהמצב, שכן אף אחד מאיתנו לא מתכנן להגיע למצב כזה.

בעיות בתפקוד המיני

הפרעה בתפקוד המיני בקרב גברים מתרחשת משתי סיבות עיקריות; סיבות פיזיולוגיות וסיבות נפשיות ולעיתים אף שילוב של השניים. בתוכן ניתן למצוא ממגוון רחב של סיבות – רפואיות או רגשיות.

סיבות פיזיולוגיות העלולות ליצור בעיות בתפקוד המיני

בין גורמי הסיכון לירידה בתפקוד המיני ניתן למנות את הגורמים הבאים: סוכרת, מחלות לב וכלי דם, שימוש בתרופות (כגון תרופות נגד דיכאון או נגד התקרחות), הסרת הערמונית, ירידה ברמות הטסטוסטרון בגוף.

למעשה, בקרב גברים הסובלים מסימפטומים הקשורים להפרעות בתפקוד המיני קיימת שכיחות גבוהה יחסית של מקרים עם רמות נמוכות של טסטוסטרון. מכאן שהטסטוסטרון חשוב לתפקוד מיני תקין.

מעניין לדעת כי מחסור בהורמון זה מופיע ביחס ישר לעישון, צריכה מוגזמת של אלכוהול, חוסר פעילות גופנית וכן מתח נפשי. אדם הסובל ממחסור בטסטוסטרון לרוב יסבול מהתסמינים הבאים: אדישות, פגיעה בזיכרון, חולשה, עייפות, ירידה בחשק המיני, נטייה להשמנה, והפרעות בזיקפה.

סיבות נפשיות העלולות ליצור בעיות בתפקוד המיני

כאן אנו מדברים בעיקר על מצב נפשי מתוח או דיכאוני. סיבות נפשיות נוספות כוללות דימוי עצמי נמוך, בעיות במערכת היחסים, תפיסות שגויות לגבי מיניות והשפעות תרבותיות וסביבתיות.

כאשר אנחנו מדברים על השפעת המצב הנפשי על התפקוד המיני, חשוב להבין שההשפעה היא דו-כיוונית. כלומר, בעיות בתפקוד המיני – כאשר הן אינן מטופלות, הן עלולות להחמיר עם הזמן הן עלולות להוביל ליצירה או להחמרה של מצבי מתח נפשי ואפילו לדיכאון.

כל אחד מהגורמים הנ”ל, בין אם נפשיים או גופניים עלול לייצר השפעה שלילית ודרמטית על היכולת של הגבר לתפקד.

מהן “בעיות בתפקוד המיני”? איך זה בא לידי ביטוי בפועל?

ככל שהשנים מתקדמות והמידע הופך לנגיש ושקוף יותר, מתברר כי בעיות בתפקוד המיני אינן תופעה נדירה כפי שנהוג היה לחשוב בעבר. כיום ברור כי אף גבר אינו חסין מפני ביטוי של אחת או יותר מהתופעות הקשורות לבעיות בתפקוד המיני.

אף על פי שאנו חיים בעידן של פתיחות מינית גבוהה יותר מבעבר, עבור רוב הגברים להיחשף ולספר בפתיחות על בעיות וקשיים בתפקוד היא עדיין אופציה שלא באמת קיימת – בגלל החשש מביקורת, ומעצם רגישות הנושא.

ישנו מגוון רחב של בעיות בתפקוד המיני – מהן סובלים גברים ונשים כאחד. בקרב גברים, בעיות אלו כוללות בין היתר בעיות הקשורות לירידה בחשק המיני, בעיות בהגעה לזקפה מלאה, אין אונות, בעיות בהגעה לאורגזמה, בעיות בשמירה על זקפה לאורך זמן, בעיות של שפיכה מוקדמת, ירידה בחשק המיני ועוד.

כל אחת מהבעיות האלו בתחום התפקוד המיני טומנת בחובה קשיים ואי נעימויות ואינה מסבה אושר רב לסובלים ממנה – ותתפלאו לדעת כי כמעט שליש מהגברים סובלים מבעיה כזו או אחרת בתפקוד המיני (בעיה קבועה). אם לא די בכך, ניתן ללמוד ממחקרים שנערכו בנושא כי אחד מכל שני גברים עתיד להיתקל בבעיה בתפקוד המיני – בין אם באופן חד פעמי ובין אם באופן שחוזר על עצמו.

טיפול בבעיות בתפקוד המיני

אם אתם סובלים מבעיה חוזרת ונשנית בתפקוד המיני, ראשית עליכם להבין האם מדובר בסיבה נפשית פסיכולוגית או פיזית גופנית (לעיתים מדובר בשילוב של השניים). ישנה חשיבות מרבית לאבחן את המקור לבעיה על מנת להתאים את הטיפול.

לכן, מומלץ להתחיל את המסלול אצל אורולוג שעבר תת-התמחות בתפקוד המיני. על מנת לאבחן את המקור לבעיה בתפקוד המיני. אמנם זה לא הכי נעים להיחשף באופן כזה אך אין סיבה אמיתית לחוש בושה או מבוכה מהנושא.

רופא אורולוג מאבחנת כל מטופל לגופו שכן שני גברים עלולים לסבול מבעיה זהה, אך הגורם לבעיה עשוי להיות שונה. העובדה כי בגברים מערכת הרבייה ומערכת השתן נמצאות באותו המקום, הופכת את האבחון אצל גורם מקצועי לדבר הכרחי. בבואכן לרופא אורולוג, האבחון שתקבלו יהיה מקיף, ובהתאם לתסמינים ייבדקו מערכות כגון אזור השלפוחית, השופכה, הכליות, האשכים, צינורית הזרע, ועוד.

יתרון נוסף של ביקור אצל רופא אורולוג הוא שגם אם הסיבה לבעיה בתפקוד המיני אינה פיזית גופנית – עדיין חשוב להתחיל עם אבחון מקצועי על מנת לשלול גורמים אלו. במידה והרופא שבדק אתכם שולל בעיה פיזית ומעלה השערה כי הבעיה נובעת מרקע נפשי כלשהו, הוא כבר ידאג להפנות אתכם לגורם המתמחה בפסיכולוגיה ולא יעניק לו מרשם תרופתי. החדשות הטובות בהקשר הזה הן שבאפשרותכם לפנות אל פסיכולוג או פסיכיאטר המתמחים בנושא התפקוד המיני.

סוג הטיפול בגברים הסובלים מירידה בתפקוד המיני משתנה מאדם לאדם ותלוי בגורמים רבים ובהם המצב הגופני והנפשי של המטופל. בהתאם לגורם או הגורמים לבעיות וחומרתם יש להתאים למטופל את הטיפול המתאים עבורו.

קמגרה ג’ל – פתרון מהיר לסובלים מבעיות בתפקוד המיני

במקביל לאפיק המסורתי המתואר לעיל, המיועד לגברים עם בעיה כרונית הדורשת התייחסות מקצועית – קיים גם מסלול מקוצר אשר מתאים לגברים בכל גיל, ובלבד שאינם סובלים מבעיות בתפקודי כבד, כליות, מחלות לב או מבעיית לחץ דם גבוה או נמוך.

התרופה החלוצה בתחום טיפול זה היא כמובן ה”ויאגרה” אשר סללה את הדרך לטיפול נקודתי בבעיות התפקוד המיני – טיפול קל, מהיר הנחשב בטוח ויעיל. בשנים האחרונות, עם פקיעת תוקף הפטנט המקורי של ויאגרה, צצו תחליפי ויאגרה אשר מועילים באופן דומה בשיפור הביצועים המיניים.

קמגרה ג'ל

אחד מאותם תכשירים הוא לא אחר מאשר “קמגרה ג’ל” המאפשר לפתור בעיות שכיחות ורבות בתחום התפקוד המיני בין אם מדובר על בעיות זיקפה ו/או בעיות שפיכה מהירה, מה שעלול לפגוע בתפקוד המיני ובחיי המין. השימוש בקמגרה ג’ל מקורי לטיפול בבעיות בתפקוד המיני צבר תאוצה בשנים האחרונות וכיום כבר אפשר להכריז על כוכב חדש בשמי התכשירים לטיפול באין אונות וחיזוק הזקפה הגברית.

חשוב לזכור כי אם אתה סובל מבעיה בתפקוד המיני – רוב הסיכויים הם שבעיה זו לא משפיעה רק עליך אישית, אלא מקרינה על בת הזוג ואף על הסביבה כולה שכן יחסי מין מהנים ומספקים קשורים לבריאות הכללית, לאופטימיות, ולשמחת החיים. ולכן כשאנו מדברים על טיפול בבעיות בתפקוד המיני למעשה אנו מדברים על שיפור איכות החיים במובן הרחב של המילה.

לסיכום, במידה ואתה “סוחב” איתך אי אלו בעיות בתפקוד המיני, אנו ממליצים לך בחום לעצור הכל ולבחון מהו הטיפול המתאים עבורך. במידה ואתה מעוניין לבדוק את הבעיה לעומק בצורה מקצועית – קבע תור לרופא אורולוג ותקדם את העניין. במידה ואתה בסה”כ רוצה להעצים את היכולות והביצועים במיטה למשך כמה שעות בכל פעם – תכשירים כגון קמגרה נוצרו במיוחד עבור מצבים אלו, כך שתוכל להקל על עצמך ולסגור את הפינה עוד היום!

כמו שאתה בוודאי יודע – אין מחיר לזוגיות מאושרת, לסיפוק מושלם ולחוויות המיניות המענגות אשר אפשר להשיג רק ע”י תפקוד מיני משופר. כעת הידע והכוח נמצאים בידיים שלך – מוזמן להמשיך מכאן.

אז מה היה לנו ?

בברכת הנאה ושימוש בטוח,
קמגרה-ישראל.
WhatsApp chat