טיפים לטיפול באין אונות אצל גברים

תוכן עניינים

בפוסט זה אנו מספקים לך טיפים מועילים לאלו שמתעניינים בסילוק בעיות הזיקפה. עם זאת, אם אתם מבקשים לקבל ייעוץ מקצועי או פרטים ספציפיים יותר לגבי טיפול בבעיות זיקפה, אנו ממליצים לכם להתייעץ עם הרופא שלכם.

תפקוד לקוי של זיקפה מתבטא בחוסר יכולת להשיג או לשמור על זקפה מספיק זמן כדי לקיים יחסי מין מהנים ומספקים. במקרה הטוב, הפרעה זו מובילה למצבים “מצחיקים” במיטה, אך לעתים קרובות יותר יש לה מספר השפעות שליליות – היא יכולה לפגוע בהערכה העצמית שלך, ליצור בעיות במערכת היחסים שלך, ולעתים אף לגרום לך לחשוש שמא הבריאות שלך מתדרדרת.

זה שם אותך במצבים לא נעימים בכל פעם שאתה רוצה לקיים יחסי מין, והתחושה הלא נוחה הזאת זה לא ממש תורמת להצלחת האקט המיני. כשאתה חושש, הגוף מייצר יותר אדרנלין, שהוא הורמון הלחץ המאפשר לכלי הדם להתכווץ. זה גורם לפחות דם להגיע לפין שלך, מה שמוביל לפגיעה בזיקפה. כאשר אתה לחוץ, מה שנכון לעשות הוא לנסות להוריד את לחץ הדם. פשוט נסה להירגע, שים קצת מוזיקה, נסה להרגיע את הראש ולהרפות ממחשבות לא נעימות. זה לכשעצמו בטוח יקפיץ וישפר את חיי המין שלך.

עלינו לשמור על ליבנו וכלי הדם במצב הטוב ביותר האפשרי מכיוון שהלב שלנו מזרים דם דרך כלי הדם גם לאברי המין, מה שעוזר להחזיק זיקפה.

השפעת התזונה על התפקוד המיני

תזונה מערבית טיפוסית משיגה אפקט הפוך. מדובר על תזונה רווית קלוריות, כולסטרול ופחמימות שיכולה לגרום להצטברות של כולסטרול ושומן בכלי הדם, תהליך הידוע כטרשת עורקים.

היצרות זו של כלי הדם מעלה את לחץ הדם ועלולה בסופו של דבר לגרום לבעיות לב. בעיות אלה לא רק מגבילות את זרימת הדם אל ומהלב, אלא גם מגבילות את זרימת הדם בגוף ובכלל זה לאברי המין שלנו (ומהם), דבר שעלול לגרום לבעיות בתפקוד המיני.

לכן, כדי למנוע זאת, עליכם לאמץ תזונה מאוזנת עם שפע ירקות, פירות ודגנים מלאים, כמו מה שמכונה תזונה ים תיכונית.

הרווח שיכול להיות לכם משמירה על התזונה כולל גם איכות ואריכות חיים, שכן עודף משקל ובעיקר השמנת יתר עלול להוביל למספר מחלות והפרעות כמו סוכרת, לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה ואף מחלות לב כמו התקפי לב והפרעות שינה.

אגב, כל אלו בפני עצמם עלולים להוביל לתפקוד לקוי של זיקפה. קחו טיפ לחיים בריאים: מלבד שמירה על תזונה בריאה, זה גם חיוני שכולנו נשמור על משקל בריא.

יותר קל כמובן לומר זה מאשר לעשות זאת בפועל. זה יכול להיות כמעט קשה לשנות באמת את אורח החיים שלך. למרות זאת, זה אחד הדברים הכי מספקים שאתה יכול לעשות. לא רק שזה יכול לשפר את תפקוד הזיקפה שלך, אלא שזה בדרך כלל יהפוך אותך לבן אדם בריא ומאושר יותר.

שינוי הדרגתי של הרגלים

שינוי אורח חייך לא אומר שאתה חייב להפסיק לחלוטין ובבת אחת הרגלים ישנים – למשל אם אתה נוהג לשתות אלכוהול, אתה לא חייב להפסיק לחלוטין כדי לשמור על הבריאות אלא מספיק שתמתן את הצריכה. ראשית חשוב להבין שאלכוהול יכול להוביל לתפקוד לקוי של זיקפה ושתייה מופרזת מובילה בד”כ לפגיעה בכבד. זה עלול לגרום למגוון סיבוכים נוספים, הכוללים כאמור פגיעה בכבד או בעצבים, ואף יכול להוביל למחסור בהורמון המין הגברי. כל אלה עלולים להוביל לתפקוד לקוי של זיקפה.

נסה להתאמן פעם ביום מכיוון שיש קשר ברור בין ישיבה מרובה לבין תפקוד לקוי של זיקפה. לכן בלה פחות זמן במנוחה ויותר זמן בתנועה. הקדשת זמן רב יותר לפעילות גופנית ימזער את הסיכון לבעיות בזקפה. מחקרים הראו כי פעילות גופנית למשך 30 דקות ביום תמזער את הסיכון לפתח מצב זה ב 41%. חשוב שתקפידו על סוגי פעילות גופנית שאינם מתבצעים בישיבה, כמו ריצה ושחייה.

אם אתה מעשן, עצור. בין כל ההשפעות המזיקות של העישון, הוא עלול גם להוביל להיווצרות פלאק בכלי הדם שלך, מה שמוביל להפחתה בזרימת הדם לאיברי המין והופעת בעיות בזיקפה. אם לא די בכך, הניקוטין הקיים בסיגריות גורם לעיתים קרובות לכיווץ כלי הדם שלך, מה שמעלה את הסיכון ללקות בבעיות זיקפה.

תפקוד לקוי של זיקפה – עד כמה זה נפוץ?

עצוב לומר, תפקוד לקוי של זיקפה נפוץ מאוד אצל גברים. 25 אחוז מכלל הגברים בגילאים 40 עד 70 סובלים מתפקוד לקוי של זיקפה, וכ-10 אחוזים נוספים מדווחים על ביצועים בינוניים.

המציאות היא שתפקוד לקוי של זיקפה הוא חלק שכיח בהזדקנות, ולפעמים אין צורך לחשוב על זה. אבל אם אתם סובלים מבעיות בתפקוד המיני כגון שפיכה מוקדמת, אם אתם מתמודדים עם מחלות לב וסוכרת, או אם אתם מודאגים במיוחד לגבי התפקוד המיני, תמיד יהיה זה חכם להתייעץ עם הרופא שלכם.

זו בחירה נבונה, למרות שמובן לנו שאתה מתבייש. אבל אתה יכול להיות בטוח שהרופא שלך נתקל במצבים כמו שלך באופן יומיומי, כך שזה יכול להיות חכם להיות עם אצבע על הדופק בענייני הבריאות מה גם שבמקרים רבים בעיה בתפקוד המיני, במיוחד בגילאי 40+ עלולה להעיד על אתגרים בריאותיים משמעותיים שגם אתה וגם הרופא שלך צריכים להיות מודעים אליהם. במהלך הביקור אצל הרופא הוא עשוי לרשום לך מרשם לויאגרה או סיאליס. כמובן שאנחנו ממליצים לך לנסות או אפילו יותר טוב – לקנות קמגרה ללא מרשם רופא ולחסוך לעצמך זמן, מאמץ ומבוכה הכרוכה בביקור ועמידה בתור בבית מרקחת.

טיפים לטיפול באין אונות אצל גברים
WhatsApp chat