תוכן עניינים

שיפור איכות הזרע באופן טבעי

בקרב גברים בישראל ובעולם המערבי כולו נרשמת באופן תמידי בשנים האחרונות ירידה באיכות הזרע. במחקר שפורסם לאחרונה ע”י האוניברסיטה העברית וביה”ח הדסה, הוצגו נתונים מדאיגים לגבי ירידה חדה באיכות הזרעונים בקרב גברים תושבי מדינות המערב. המחקר צריך לעניין כל גבר אשר נחשף לגורמי סיכון הפוגעים בסבירות לא מבוטלת באיכות הזרע שלו. בקמגרה ישראל הפתרון המרכזי שאנו מציעים לשיפור התפקוד המיני הוא ג’ל הקמגרה. במקביל, חשוב לנו לעודד את הלקוחות שלנו לשלב באורח החיים הרגלים נכונים כגון תזונה בריאה, פעילות גופנית ועוד, שכן גם אלו יכולים לתרום רבות לבריאות המינית והכללית.

הקדמה

עבור זוגות המעוניינים להיכנס להריון, פעמים רבות ספירת זרע נמוכה יכולה להוות בעיה. הגברת ספירת הזרע ושיפור איכות הזרע תשפר את הסיכויים להיכנס להריון וזאת בפחות זמן ובפחות ניסיונות. מאמר זה עוסק בספירת זרע נמוכה (אי הפוריות של הגבר) מנקודת מבט סינית ומערבית כאחד. נבחן כאן למעשה גישה המשלבת ביניהן. ברפואה הסינית הדגש מושם על טיפול במקור הבעיה בניסיון של שיפור איכות הזרע עצמו כמו גם על הגורמים הפנימיים לאי הפוריות. כדאי לדעת כי ספירת הזרע משתנה כל הזמן, היות והיא קשורה בגורמים גנטיים, פנימיים וסביבתיים.

מה ניתן להשיג בעזרת הטיפול?

הטיפול בבעיות זרע ברפואה הסינית, כמו גם ברפואה המערבית, לא תמיד יכול להבטיח שיפור במדדים שכן מדובר בתהליך מורכב שיכול להתפרס על פני תקופה ארוכה. ברפואה הסינית היין (Yin) מיצג את החומר שבגוף, ושכזה הוא קשור לכמות הזרעונים ולאיכותם. כאמור איכות הזרעונים של הגברים בעולם המערבי הולכת ומידרדרת, ועכשיו טוענים מדענים כי תוספת קטנה לתזונה עשויה לשפר את תפקודם. חולשה של היאנג (Yang) עשויה להתבטא ביצור זרע לא תקין, בתנועתיות נמוכה של הזרע ובירידה בליבידו ובתפקוד מיני. תהליך יצור הזרע והבשלתו נמשך כשבעים יום, שבמהלכם הוא מושפע מגורמים רבים. לבסוף, הטיפול בבעיות זרע הוא טיפול יחסית ארוך (שלושה עד שישה חודשים ולעיתים אף יותר), ולעיתים זהו זמן יקר לזוגות בטיפולי פוריות.

פיתוחים טכנולוגיים ומדעיים בתחום השבחת הזרע

חידושי הטכנולוגיה של השנים האחרונות מאפשרים כמעט לכל גבר להפרות בזרעו שלו. אם הגבר סובל מבעיות בריאותיות אחרות הן עשויות להיות קשורות מבחינה סינית לבעיית הזרע, שיפור איכות הזרע תהיה קשורה לבעיות אלו בהכרח. במקרה כזה הטיפול יכול לשפר הן את מצב הזרע, את ספירת זרע נמוכה והן את הבריאות הכללית. יחד עם זאת, יש לציין שאיכות הזרע אינה גורם מנבא חזק לפוריות, לכן יש מקום למחקרים עתידים אשר יבדקו תוצאים קליניים של פוריות. בדיקה שנעשית אצל גניקולוג לבירור מצב הפוריות של בני הזוג היא זו שחושפת בד”כ או מעלה חשד לבעיה באיכות או כמות הזרע אצל הגבר. השבחת הזרע כיום הוא הטיפול הנפוץ, בתהליך שמרכז את תאי הזרע שבתנועה ומרחיק את שאר תאי הזרע ואת נוזל הזרע. עם זאת, זהו תהליך אשר נעשה ברוב המקומות גם לפני פעולת ההזרעה, שלב חשוב במסגרת התהליך לקבלת תרומת זרע בבנק הזרע. התנאי העיקרי לטיפול בהשבחה הוא כמות זרע תקינה (לפחות 5 מיליון זרעונים תקינים בתנועה). במקרים אחרים כמו למשל בוריקוצלה או חסימה בצינורות הזרע הטיפול הוא ניתוחי. וריקצלה היא למעשה התרחבות של וריד האשך, שגורם ככל הנראה להתחממות של האשכים ולפגיעה ביצור הזרע. הניתוח מסייע בטיפול במקרים בהם ורידי האשכים מורחבים וגורמים לעליית טמפרטורה בשק האשכים הפוגמת בייצור תאי זרע. קיימת מחלוקת עד כמה הוריקוצלה אכן פוגעת בפוריות, והאם ניתוח לקשירתה משפר את נתוני הזרע.

תוספי תזונה להשבחת הזרע

ברוב המקרים ועל סמך בדיקות דם ותשאול יותאמו גם תוספי תזונה שיכולים לסייע בשיפור איכות הזרע. תכשירים ותוספים לשיפור הזרע מורכבים בעיקר מתמצית צמחים עתיקה המשמשת בסין מזה אלפי שנים לטיפול בתפקוד לזיקפה. אך עליכם להוסיף ויטמינים כדי להשפיע לטווח הארוך על ספירת הזרע, על רמות הטסטוסטרון ועל התפקוד המיני. אם אתה רוצה לשפר את ייצור הזרע בגופך כדי שתהיה לך ספירת זרע גבוהה יותרSemenax  הוא הפתרון הפופולרי ביותר בתחום. אם אתם מחפשים דרך להגדיל את ספירת הזרע באופן טבעי, הגלולות האלו עשויות להיות מה שאתם צריכים. אם אתה מעוניין ליטול תרופות כאלה, עליך בהחלט לשקול סמנאקס כמו גם משפרי זרע אחרים. התזונה יכולה בהחלט לתרום לשיפור איכות הזרע. על ידי הקניית הרגלי תזונה נכונה ניתן להשיג העלאה בכמות, תנועתיות ואיכות הזרע. לרוב מדובר בשימוש בצמחי מרפא ובתוספי תזונה ספציפיים העשירים באבץ ונוגדי חמצון. ישנם מזונות מסוימים הידועים כתורמים לאיכות הזרע (הפועלים בחלקם גם לשיפור החשק המיני), ולצד זה ניתן למצוא עשבי מרפא ותוספי תזונה שיכולים גם הם לתרום. דוגמה למזונות התורמים לשיפור באיכות וכמות הזרע: אגוזים, זרעים, שמנים צמחיים ממקור בריא, דגים ופירות ים עשירים באומגה 3. נציין כי לצד שלל המאכלים אשר מסייעים לשיפור איכות הזרע, ניתן לבצע פעולות לשיפור האיכות גם במעבדה.

אז מה היה לנו ?

WhatsApp chat